در سیستم های رنگ پودری برای جلو گیری ازخروج رنگ ازکابین وبازیافت مجدد رنگ از سایکلون بازیافت رنگ استفاده می شود
این دستگاه ( سایکلون ) دارای یک فن سانتریفیوژ مکنده می باشد که هوای داخل کابین را مکش کرده مانع از خروج رنگ از کابین میشود.رنگ های مکش شده قابل استفاده به جداره داخلی سایکلون چسبیده وبه سمت سطل زیر هدایت میشود وگردوغبار ورنگ هایی که دارای دونه بندی بزرکتر هستند داخل فیلتر هدایت می شوند.

سایکلون بازیافت رنگ

سایکلون بازیافت رنگ

سایکلون

سایکلون بازیافت رنگ

مشخصات فنی دستگاه سایکلون بازیافت رنگ :
دارای فن سانتریفیوژ بگوارد
۳p 3kw 2800 rpm دارای الکترو موتور موتوژن
دارای ۹ عدد فیلتر از پارچه پلی استر
ابعاد ۲۹۰*۱۵۰*۱۰۰

یکی از امتیازات مهم رنگ های پودری  قابلیت جمع آوری و استــــفاده مجدد از آن است . بدین منظور در کنار کابین های پاشش رنگ  سیستمی طراحی شده که با مکش هوای درون کابین ها  باعث بازیافت پودر رنگ معلق می شود . هوای مکش شده از کابین ها فیلتر شده و پودر رنگ معلق از هوای جاری جدا می شود پودر رنگ بازیافت شده در محفظه زیر سایکلون بازیافت رنگ ذخیره شده و مجدداً به خط اعمال رنگ باز میگردد.

 این نوع از سیستمهای بازیافت علاوه بر جداسازی ذرات غبار از دانه های پودر قادر است ذرات ریز شکسته شده پودر را که در استفاده مجدد  ایجاد می شود را جدا سازی کرده و ضمنا به دلیل استفاده از فیلتر های استوانه ای خروج ذرات پودر از سیستم بازیافت و آلودگی محیط را به حداقل ممکن کاهش میدهد و به دلیل قرار نگرفتن فن در مسیر عبور ذرات عمر مفید فن افزایش یافته عمل تمیز کردن سایکلون و تغییر شید رنگ بسهولت انجام می شود تمیز کردن فیلتر های استوانه ای به وسیله ایر بگ واشر بصورت خودکار صورت می پذیرد. 

سایکلون بازیافت رنگ پودر

سیکلون بازیافت رنگ پودر

دستگاه بازیافت رنگ پودری

بازیافت رنگ پودری

دستگاه ساکشن فیلتر

ساکشن فیلتر

سایکلون بازیافت رنگ